Інвестиції, які в найближчому майбутньому Hyundai CRADLE, корпоративний венчурний підрозділ відкритих інновацій компанії Hyundai Motor, вкладе у стартап Perseptive Automata, допоможуть прискорити розробку програмного забезпечення з "людською" інтуїцією, яким оснащуватимуть автономні автомобілі бренду. Обладнані таким ПО машини зможуть передбачати вчинки пішоходів та інших учасників дорожнього руху і завчасно реагувати на зміни дорожньої обстановки, запобігаючи виникненню аварійних ситуацій.

Perseptive Automata, американський інноваційний стартап, який базується в Силіконовій Долині (США), розробив програмне забезпечення, яке дозволяє наділити автономні автомобілі здатністю передбачати наміри учасників дорожнього руху, включаючи пішоходів, велосипедистів, мотоциклістів і автомобілістів. Оснащені цією технологією автономні машини здатні швидко робити складні висновки на основі поведінкових факторів людей і здійснювати ті чи інші маневри (знижувати швидкість перед пішохідним переходом, повністю зупинятися, прискорюватися і т.д.), інтуїтивно уникаючи аварійних ситуацій.

Купити автомобіль в Автоберег. Модельний ряд Hyundai | Автоберег - фото 6

Принцип роботи технології Perseptive Automata полягає в постійному аналізі поведінкових факторів взаємодії автомобілів і людей. Ця інформація використовується для моделювання ситуацій із використанням автономних автомобілів, які вчаться приймати рішення на інтуїтивній основі. У майбутньому такі інноваційні рішення будуть впроваджені в серійні автономні автомобілі, що допоможе їм краще орієнтуватися в дорожній обстановці, передбачати подальший розвиток ситуації за участю пішоходів та інших учасників руху, і здійснювати безпечні маневри.

"Ми раді, що компанія Hyundai Motor, яка є одним з лідерів сучасного автомобілебудування, звернула увагу на нашу перспективну технологію і прийняла рішення про інвестування проекту. Інвестиції від Hyundai Motor допоможуть прискорити розробку технології, яка в недалекому майбутньому впроваджуватиметься у серійні автономні автомобілі і системи активної безпеки", - заявив Сід Мішра, генеральний директор і співзасновник Perseptive Automata.

Один із прикладів роботи технології - аналіз поведінки пішохода, який збирався перейти вулицю по пішохідному переходу, але, побачивши, що наближається автономний автомобіль, вирішив зупинитися і пропустити його. У даній ситуації автономне авто без технології "людської інтуїції" зупиниться і буде чекати, навіть якщо пішохід передумає і не перетне дорогу. А машина із технологією від Perseptive Automata вгадає поведінку пішохода і передасть цю інформацію в електронний "мозок", який прийме рішення, чи варто зупинитися або краще продовжити рух, попередньо переконавшись, що цей маневр безпечний для пішохода і самого автомобіля.

"Одна з найсерйозніших перешкод, з якою стикаються автономні автомобілі, - це нездатність передбачити поведінку пішоходів та інших учасників дорожнього руху, з чим в більшості випадків успішно справляються водії. Perseptive Automata надає індустрії штучного інтелекту інструменти для розробки автономних транспортних засобів, які будуть здатні інтуїтивно передбачати розвиток ситуації так, як це роблять люди, і запобігати виникненню аварійних ситуацій", - сказав Джон Су, віце-президент Hyundai CRADLE.

 

Компанія ТOВ "Хюндай Мотор Україна" - офіційний дистриб’ютор автомобілів всесвітньо відомого бренду HYUNDAI в Україні. Дилерська мережа компанії є однією з найбільш розгалужених, що дозволяє надавати клієнтам повний комплекс послуг з продажу та сервісного обслуговування автомобілів Hyundai на рівні кращих європейських і світових стандартів.